Marius Engh: The living are governed by the dead.
12. januar avdukes et nytt kunstprosjekt i HF-byggets vestibyle. Stikkordet er «fragment». Humanistiske forskere arbeider med fragmenter av ulike slag: tekster, gjenstander og språklige fenomener. Disse fragmentene får et nytt liv og en ny historie ved hjelp av vitenskapelige begreper og metoder. De blir en del av livet i vår egen tid.
![Marius Engh. The living are governed by the dead. Fra montering av kunstverket i HF-bygget. Marius Engh. The living are governed by the dead. Fra montering av...](https://www.uib.no/sites/w3.uib.no/files/styles/content_main/public/w2/im/img_7361_530.jpg?itok=0n5RAdXH×tamp=1579190925)
Hovedinnhold
Slik er det også med relieffene til Marius Engh. Fragmentene stammer fra Pergamonalteret i Berlin, som har en lang og broket historie. Se omtalen av Pergamonalteret i spalten «HF-bygget». De som vil vite hva kunstneren selv mener om kunstprosjektet, kan plukke opp den teksten han har selv har skrevet og lagt ut på steinplaten i vestibylen.
Marius Engh er en av våre etablerte kunstnere, med atelier i Berlin. Se www.standardoslo.no.
Ansvarlig produsent er Kunst i offentlige rom - KORO over kunstordningen for statlige leiebygg og eldre statsbygg. Se www.koro.no.
Les også nyhetsoppslag i:
På Høyden.
HF-fakultetet.