En litt annerledes hagefest
I Bergen botaniske hage på Milde, har vi de siste årene hatt en stor hagefest i august/september med hundrevis av deltakere, med formidling av ulike tema og med mange aktiviteter i hele hagen. I år blir det ikke slik, MEN vi skal lage en liten «korona-variant» av hagefesten søndag 30. august.

Hovedinnhold
Vi har aktiviteter/omvisninger som krever påmelding i forkant. På denne måten har vi kontroll på hvem som er med og vi slipper vi å avlyse hagefesten helt.
Det blir 5 tematiske vandringer i ulike hagerom, alle med start kl 12:
Kjøkkenhagen | PÅMELDING FULLTEGNET! |
Humlevandring | PÅMELDING FULLTEGNET! |
Japanhagen | PÅMELDING FULLTEGNET! |
Fremmede arter | PÅMELDING |
Fjellhagen | PÅMELDING |
I hagebiblioteket kan du delta på høytlesningsstund med fokus på trær, eller ta en titt på bøkene vi har med oss. Det er et begrenset antall plasser, derfor kreves det påmelding. Du kan velge mellom følgende tidspunkt:
Hos PlanteLiv i kjelleren på Lønningen lystgård får du se hvordan man lager resirkulert papir med plantemateriale, og vi demonstrerer japansk marmoreringsteknikk/Suminagashi. Du får også informasjon om kursene som arrangeres i september, samt julekursene i desember. Ler mer om PlanteLiv HER.
PopUp kafé med Lisa fra Icookkitchen vil være på plass midt i hagen.
Arrangementet er gratis. Dersom du ønsker å bidra til arbeidet vårt, kan du vippse en gave til 29626