Kick Off - NORHED II
14 prosjekter fra Universitetet i Bergen er tildelt totalt 290 millioner kroner fra NORHED II-programmet. 23. september markerer vi tildelingen med kick off for prosjektene.

Hovedinnhold
Universitetet i Bergen er tildelt 290 millioner kroner, til 14 ulike samarbeidsprosjekter med samarbeidspartnere over hele verden gjennom NORHED II. Det ønsker vi å markere med en digital kick off 23. september fra klokken 15.30 til 16.30.
Alle UiB-prosjektene blir introdusert under arrangementet. UiB-rektor Margareth Hagen, Norad-direktør Bård Vegar Solhjell og en rektor fra en av de samarbeidende NORHED II-institusjonene vil alle si noen ord på arrangementet.
Det blir også en panelsamtale om hvordan prosjektene kommer alle partnerne til gode, og hvordan de henger sammen med Agenda 2030.
Program:
- Velkommen, ved moderator Are Straume
- Film: Introduksjon av prosjektene
- Innlegg ved Bård Vegar Solhjell - Direktør, Norad
- Film: Introduksjon av prosjektene
- Innlegg ved professor Margareth Hagen - Rektor, Universitetet i Bergen
- Film: Introduksjon av prosjektene
- Panel: NORHED II - Erfaringer og forventninger
Professor Margareth Hagen - Rektor, Universitetet i Bergen
Bård Vegard Solhjell - Direktør, Norad
Professor Barnabas Nawangwe - Vice Chancellor, Makerere University
Professor Francis Mutua - University of Nairobi
Moderator Are Straume, Seksjonssjef, Forsknings- og innovasjonsavdelingen
Du er velkommen til å følge sendingen av arrangementet på Youtube. Lenke kommer.