Hjem
For ansatte
Inspera

Lage eksamensoppgaver i Inspera

Eksamensoppgaven lages i Inspera Assessment (IA). Det er flere oppgavetyper å velge mellom, som blant annet filopplasting til hjemmeeksamener, langsvar til skriftlig saleksamen, oppgaver laget i LaTeX og flervalgsspørsmål (multiple choice).

Hovedinnhold

Veiledning til å lage eksamen i Inspera Assessment

I Inspera har du tilgang til oppgavetyper med ulik funksjonalitet. Du kan lage interaktive eksamensoppgaver, automatisk rettede oppgaver og lage en god struktur. 

Hvordan du lager eksamensoppgavene har mye å si for funksjonalitet, visning av oppgavene og sensur.   

Ulike oppgavetyper gir ulik funksjonalitet for utforming av spørsmål, sensur og for måten studenten kan besvare oppgavene på. I de fleste oppgavetypene kan du legge til matematikk (LaTex), filer, tabeller, lenker, PDF, bilder og/eller lydklipp i oppgaveformuleringen. Du kan kombinere de ulike oppgavetypene i en og samme eksamen. 

Det er i oppgavene du setter poeng for rette, feile og ubesvarte svar og eventuelt maks poeng for manuelt rettede oppgaver.  

Vi anbefaler å forhåndsvise oppgavesettet når det er ferdig. Forhåndsvisningen er lik studentvisningen og du vil da enkelt oppdage eventuelle feil og hvor godt oppgavene fungerer. 

Design og funksjonalitet for oppgaver og eksamen (oppgavesett)

Sammen med valg av oppgavetype, styrer utforming og design av oppgaver og oppgavesettet hvilke funksjoner og svarmetoder studentene har til rådgighet under eksamen.